Sandvik Coromant N123H1-050004S01025 7015 CoroCut™ 1-2 insert for grooving
Next
Sandvik Coromant N123H1-0500-0002-GE CB20 CoroCut™ 1-2 insert for grooving
Previous
Sandvik Coromant N123H1-0500-0002-GE CB20 CoroCut™ 1-2 insert for grooving
Previous
R 1 935,45
inc. vat
In stock
SKU
5736435
CoroCut® 1-2 insert for profiling
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroCut® 1-2 insert for profiling
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 0.006kg |
| KAPR - Tool Cutting Edge Angle | 95deg |
| RMPX - Maximum Ramping Angle | 90deg |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| RE - Corner Radius | 2.5mm |
| Insert Thickness | 4.35mm |
| CW - Cutting Width | 5mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | -0.02mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.02mm |
| BN - Face Land Width | 0.1mm |
| GB - Face Land Angle | 25deg |
| APMX - Depth Of Cut Maximum | 4.5mm |
| RETOLL - Corner Radius Lower Tolerance | -0.02mm |
| RETOLU - Corner Radius Upper Tolerance | 0.02mm |
| ORDCODE | N123H1-0500S01025 7015 |
| CHANGEDATE | 2022-09-07 12:57:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 9 |
| SSC - Insert Seat Size Code | H |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CCH1_1 |
| Grade | 7015 |
| SUBSTRATE | BL |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | S |
| CEDC - Cutting Edge Count | 1 |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant SVHBR 12 3B CoroTurn™ 107 shank tool for turningR 2 226,40 inc. vat -
Sandvik Coromant SVJBL 083C-S CoroTurn™ 107 shank tool for turningR 1 971,10 inc. vat
Write Your Own Review