Sandvik Coromant N123J1-0600-RM 1125 CoroCut™ 1-2 insert for profiling
Next
Sandvik Coromant N123J1-0600-RM H13A CoroCut™ 1-2 insert for profiling
Previous
Sandvik Coromant N123J1-0600-RM H13A CoroCut™ 1-2 insert for profiling
Previous
R 570,40
inc. vat
In stock
SKU
5736248
CoroCut® 1-2 insert for profiling
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroCut® 1-2 insert for profiling
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 5.9g |
| RMPX - Maximum Ramping Angle | 90deg |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| RE - Corner Radius | 2mm |
| Insert Thickness | 4.35mm |
| CW - Cutting Width | 4mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | 0mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.1mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 23.1mm |
| APMX - Depth Of Cut Maximum | 1.8mm |
| RETOLL - Corner Radius Lower Tolerance | -0.1mm |
| RETOLU - Corner Radius Upper Tolerance | 0.1mm |
| LIG - Insert Gauge Length | 25.14mm |
| ORDCODE | N123H2-0400-RM 1125 |
| CHANGEDATE | 2022-09-07 12:07:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 9 |
| SSC - Insert Seat Size Code | H |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CCH2_1 |
| Grade | 1125 |
| COATING | PVD TiAlN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | RM |
| CEDC - Cutting Edge Count | 2 |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant DS20-D3175LX38-07 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 15 301,90 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D3200L40-07 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 15 301,90 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D3200L40-05 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 13 133,00 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D3200L40-04 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 12 048,55 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D3175LX38-06 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 14 338,20 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D3200L40-06 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 14 338,20 inc. vat
Write Your Own Review