Sandvik Coromant N123H2-0480-0005-GF H13A CoroCut™ 1-2 insert for grooving
Next
Sandvik Coromant N123H2-0500-RO 2135 CoroCut™ 1-2 insert for profiling
Previous
Sandvik Coromant N123H2-0500-RO 2135 CoroCut™ 1-2 insert for profiling
Previous
R 493,35
inc. vat
In stock
SKU
5736530
CoroCut® 1-2 insert for grooving
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroCut® 1-2 insert for grooving
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 0.006kg |
| RMPX - Maximum Ramping Angle | 0deg |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| Insert Thickness | 4.35mm |
| CW - Cutting Width | 5mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | -0.02mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.02mm |
| REL - Corner Radius Left | 0.2mm |
| RER - Corner Radius Right | 0.2mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 24.4mm |
| RETOLL - Corner Radius Lower Tolerance | -0.05mm |
| RETOLU - Corner Radius Upper Tolerance | 0.05mm |
| LIG - Insert Gauge Length | 25.05mm |
| ORDCODE | N123H2-0500-0002-GF H13A |
| CHANGEDATE | 2022-09-07 12:35:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 9 |
| SSC - Insert Seat Size Code | H |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CCH2_1 |
| Grade | H13A |
| SUBSTRATE | HW |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | GF |
| CEDC - Cutting Edge Count | 2 |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review