Sandvik Coromant N123H2-0400-RO H13A CoroCut™ 1-2 insert for profiling
Next
Sandvik Coromant N123H2-0400-0004-GF 1005 CoroCut™ 1-2 insert for grooving
Previous
Sandvik Coromant N123H2-0400-0004-GF 1005 CoroCut™ 1-2 insert for grooving
Previous
R 3 547,75
inc. vat
In stock
SKU
5736222
CoroCut® 1-2 insert for profiling
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroCut® 1-2 insert for profiling
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 0.007kg |
| KAPR - Tool Cutting Edge Angle | 95deg |
| RMPX - Maximum Ramping Angle | 90deg |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| RE - Corner Radius | 3mm |
| Insert Thickness | 4.35mm |
| CW - Cutting Width | 6mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | -0.02mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.02mm |
| APMX - Depth Of Cut Maximum | 2.8mm |
| RETOLL - Corner Radius Lower Tolerance | -0.02mm |
| RETOLU - Corner Radius Upper Tolerance | 0.02mm |
| ORDCODE | N123J1-0600-RS CD10 |
| CHANGEDATE | 2022-09-07 12:10:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 9 |
| SSC - Insert Seat Size Code | J |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CCJ1_1 |
| Grade | CD10 |
| SUBSTRATE | DP |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | RS |
| CEDC - Cutting Edge Count | 1 |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review