Sandvik Coromant N123J2-0600-RM 3115 CoroCut™ 1-2 insert for profiling
Next
Sandvik Coromant N151.2-A125-30F-P CD10 T-Max™ Q-Cut insert for profiling
Previous
Sandvik Coromant N151.2-A125-30F-P CD10 T-Max™ Q-Cut insert for profiling
Previous
R 548,55
inc. vat
In stock
SKU
5736808
CoroCut® 1-2 insert for profiling
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroCut® 1-2 insert for profiling
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 0.008kg |
| RMPX - Maximum Ramping Angle | 90deg |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| RE - Corner Radius | 3.175mm |
| Insert Thickness | 4.35mm |
| CW - Cutting Width | 6.35mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | -0.05mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.05mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 22mm |
| APMX - Depth Of Cut Maximum | 3mm |
| RETOLL - Corner Radius Lower Tolerance | -0.1mm |
| RETOLU - Corner Radius Upper Tolerance | 0.1mm |
| LIG - Insert Gauge Length | 25.02mm |
| ORDCODE | N123J2-0635-RM 3115 |
| CHANGEDATE | 2022-09-07 12:38:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 9 |
| SSC - Insert Seat Size Code | J |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CCJ2_1 |
| Grade | 3115 |
| COATING | CVD TiCN+Al2O3 |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | RM |
| CEDC - Cutting Edge Count | 2 |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant C5-CCLNR-35060-12-4 T-Max™ cutting unit for turningR 5 463,65 inc. vat -
Sandvik Coromant C5-DVJNR-35065-16 T-Max™ P cutting unit for turningR 4 404,50 inc. vat -
Sandvik Coromant C5-A391.20-12 060 Coromant Capto™ to Weldon adaptorR 5 649,95 inc. vat -
Sandvik Coromant C5-CCLNL-35060-12-4 T-Max™ cutting unit for turningR 5 463,65 inc. vat -
Sandvik Coromant C4-390.410-50 080A HSK to Coromant Capto™ adaptorR 7 943,05 inc. vat
Write Your Own Review