Sandvik Coromant N123K1-0600-0004-TF 1145 CoroCut™ 1-2 insert for turning
Next
Sandvik Coromant N151.2-A156-40-4P 235 T-Max™ Q-Cut insert for profiling
Previous
Sandvik Coromant N151.2-A156-40-4P 235 T-Max™ Q-Cut insert for profiling
Previous
R 415,15
inc. vat
In stock
SKU
5736659
CoroCut® 1-2 insert for turning
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroCut® 1-2 insert for turning
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 9.3g |
| KAPR - Tool Cutting Edge Angle | 92.5deg |
| RMPX - Maximum Ramping Angle | 0deg |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| Insert Thickness | 4.35mm |
| CW - Cutting Width | 6mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | 0mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.1mm |
| REL - Corner Radius Left | 0.4mm |
| RER - Corner Radius Right | 0.4mm |
| APMX - Depth Of Cut Maximum | 3.4mm |
| RETOLL - Corner Radius Lower Tolerance | -0.1mm |
| RETOLU - Corner Radius Upper Tolerance | 0.1mm |
| LIG - Insert Gauge Length | 24.53mm |
| ORDCODE | N123K1-0600-0004-TF 1125 |
| CHANGEDATE | 2022-09-07 11:30:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 9 |
| SSC - Insert Seat Size Code | K |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CCK1_1 |
| Grade | 1125 |
| COATING | PVD TiAlN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | TF |
| CEDC - Cutting Edge Count | 1 |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant DS20-D3650LX38-05 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 13 658,55 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D3700L40-05 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 13 658,55 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D3650LX38-04 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 12 530,40 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D3650LX38-06 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 14 910,90 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D3700L40-04 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 12 530,40 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D3650LX38-07 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 15 913,70 inc. vat
Write Your Own Review