Sandvik Coromant N123L1-0800-RM 1125 CoroCut™ 1-2 insert for profiling
Next
Sandvik Coromant N123L1-0800-RE CB20 CoroCut™ 1-2 insert for profiling
Previous
Sandvik Coromant N123L1-0800-RE CB20 CoroCut™ 1-2 insert for profiling
Previous
R 359,95
inc. vat
In stock
SKU
5736935
CoroCut® 1-2 insert for profiling
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroCut® 1-2 insert for profiling
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 0.021kg |
| RMPX - Maximum Ramping Angle | 90deg |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| RE - Corner Radius | 4mm |
| Insert Thickness | 6.05mm |
| CW - Cutting Width | 8mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | 0mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.1mm |
| APMX - Depth Of Cut Maximum | 3.8mm |
| RETOLL - Corner Radius Lower Tolerance | -0.1mm |
| RETOLU - Corner Radius Upper Tolerance | 0.1mm |
| LIG - Insert Gauge Length | 30.81mm |
| ORDCODE | N123L1-0800-RM H13A |
| CHANGEDATE | 2022-09-07 11:07:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 9 |
| SSC - Insert Seat Size Code | L |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CCL1_1 |
| Grade | H13A |
| SUBSTRATE | HW |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | RM |
| CEDC - Cutting Edge Count | 1 |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant LAG551.31-251214-30 T-Max™ Q-Cut head for groovingR 5 836,25 inc. vat
Write Your Own Review