Sandvik Coromant N151.2-A125-30-5G 235 T-Max™ Q-Cut insert for grooving
Next
Sandvik Coromant N151.2-A125-30-5G 1125 T-Max™ Q-Cut insert for grooving
Previous
Sandvik Coromant N151.2-A125-30-5G 1125 T-Max™ Q-Cut insert for grooving
Previous
R 898,15
inc. vat
In stock
SKU
5737513
CoroCut® 1-2 insert for grooving
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroCut® 1-2 insert for grooving
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 0.02kg |
| RMPX - Maximum Ramping Angle | 0deg |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| Insert Thickness | 6.05mm |
| CW - Cutting Width | 8mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | -0.02mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.02mm |
| REL - Corner Radius Left | 0.2mm |
| RER - Corner Radius Right | 0.2mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 29.6mm |
| RETOLL - Corner Radius Lower Tolerance | -0.05mm |
| RETOLU - Corner Radius Upper Tolerance | 0.05mm |
| LIG - Insert Gauge Length | 30mm |
| ORDCODE | N123L2-0800-0002-GF 1125 |
| CHANGEDATE | 2022-09-07 11:52:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 9 |
| SSC - Insert Seat Size Code | L |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CCL2_1 |
| Grade | 1125 |
| COATING | PVD TiAlN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | GF |
| CEDC - Cutting Edge Count | 2 |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant N123H1-0400-RS CD10 CoroCut™ 1-2 insert for profilingR 3 359,15 inc. vat -
Sandvik Coromant N123H1-0400-RE CB20 CoroCut™ 1-2 insert for profilingR 1 935,45 inc. vat
Write Your Own Review