Sandvik Coromant N151.2-250-5E 1145 T-Max™ Q-Cut insert for parting
Next
Sandvik Coromant N151.2-250-5E 1005 T-Max™ Q-Cut insert for parting
Previous
Sandvik Coromant N151.2-250-5E 1005 T-Max™ Q-Cut insert for parting
Previous
R 271,40
inc. vat
In stock
SKU
5736766
T-Max® Q-Cut insert for parting
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
T-Max® Q-Cut insert for parting
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 1.4g |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| Insert Thickness | 6.787mm |
| CW - Cutting Width | 2.5mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | 0mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.25mm |
| REL - Corner Radius Left | 0.2mm |
| RER - Corner Radius Right | 0.2mm |
| RETOLL - Corner Radius Lower Tolerance | -0.1mm |
| RETOLU - Corner Radius Upper Tolerance | 0.1mm |
| ORDCODE | N151.2-250-5E 1125 |
| CHANGEDATE | 2022-06-23 10:16:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 7 |
| SSC - Insert Seat Size Code | 25 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CB2G25_1 |
| Grade | 1125 |
| COATING | PVD TiAlN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | 5E |
| CEDC - Cutting Edge Count | 1 |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant C4-PCLNR-22110-12HP T-Max™ P cutting unit for turningR 8 276,55 inc. vat -
Sandvik Coromant C4-PCLNR-17090-12HP T-Max™ P cutting unit for turningR 8 276,55 inc. vat -
Sandvik Coromant C4-PCLNL-27080-12HP T-Max™ P cutting unit for turningR 8 276,55 inc. vat -
Sandvik Coromant C4-PCLNL-27120-12HP T-Max™ P cutting unit for turningR 8 276,55 inc. vat -
Sandvik Coromant C4-PCLNR-27080-12HP T-Max™ P cutting unit for turningR 8 276,55 inc. vat -
Sandvik Coromant C4-PCLNR-13080-09HP T-Max™ P cutting unit for turningR 8 276,55 inc. vat
Write Your Own Review