Sandvik Coromant N151.3-A105-25-4G 235 T-Max™ Q-Cut insert for grooving
Next
Sandvik Coromant N151.3-A105-25-4G H13A T-Max™ Q-Cut insert for grooving
Previous
Sandvik Coromant N151.3-A105-25-4G H13A T-Max™ Q-Cut insert for grooving
Previous
R 324,30
inc. vat
In stock
SKU
5737981
T-Max® Q-Cut insert for grooving
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
T-Max® Q-Cut insert for grooving
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 0.001kg |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 11deg |
| Insert Thickness | 5.287mm |
| CW - Cutting Width | 2.667mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | -0.02032mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.02032mm |
| REL - Corner Radius Left | 0.1778mm |
| RER - Corner Radius Right | 0.1778mm |
| RETOLL - Corner Radius Lower Tolerance | -0.0508mm |
| RETOLU - Corner Radius Upper Tolerance | 0.0508mm |
| ORDCODE | N151.3-A105-25-4G 1145 |
| CHANGEDATE | 2022-06-23 10:26:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 7 |
| SSC - Insert Seat Size Code | 25 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CB3G25_1 |
| Grade | 1145 |
| COATING | PVD TiAlN+TiAlN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | 4G |
| CEDC - Cutting Edge Count | 1 |
Write Your Own Review