Sandvik Coromant QD-NN1F33-25A CoroCut™ QD blade for parting
Next
Sandvik Coromant QD-NN1H36-21A CoroCut™ QD blade for parting
Previous
Sandvik Coromant QD-NN1H36-21A CoroCut™ QD blade for parting
Previous
R 3 485,65
inc. vat
In stock
SKU
6619976
CoroCut® QD blade for parting
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroCut® QD blade for parting
| CP - Coolant Pressure | 7000000Pa |
|---|---|
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 110mm |
| WT - Weight Of Item | 0.068kg |
| OAL - Overall Length | 110mm |
| OHX - Maximum Overhang | 36mm |
| KAPR - Tool Cutting Edge Angle | 90deg |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 0deg |
| OHN - Minimum Overhang | 17mm |
| WF - Functional Width | 3.675mm |
| HF - Functional Height | 21.4mm |
| GAMO - Orthogonal Rake Angle | 0deg |
| LAMS - Inclination Angle | 0deg |
| Insert Thickness | 4mm |
| H - Shank Height | 25.9mm |
| CW - Cutting Width | 4mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 36mm |
| ORDCODE | QD-NN1H36C21A |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_PMC012_C0210_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 2 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 3 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-01-19 08:37:00.000 |
| MTP - Clamping Type Code | C |
| CUTINT_MASTER - Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | WCOR_CMH_1 |
| Hand | N |
| MIID - Master Insert Identification | QD-NH-0400-0002-CM |
| SSC - Insert Seat Size Code | H |
| CICT - Cutting Item Count | 1 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review