Sandvik Coromant L123H1-0200-RE 7015 CoroCut™ 1-2 insert for profiling
Next
Sandvik Coromant R123H1-0200-RE 7015 CoroCut™ 1-2 insert for profiling
Previous
Sandvik Coromant R123H1-0200-RE 7015 CoroCut™ 1-2 insert for profiling
Previous
R 3 360,30
inc. vat
Out of stock
SKU
6256933
CoroCut® 1-2 insert for profiling
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroCut® 1-2 insert for profiling
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 4.8g |
| KAPR - Tool Cutting Edge Angle | 95deg |
| RMPX - Maximum Ramping Angle | 90deg |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| RE - Corner Radius | 1mm |
| CW - Cutting Width | 2mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | -0.02mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.02mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 5mm |
| APMX - Depth Of Cut Maximum | 0.8mm |
| RETOLL - Corner Radius Lower Tolerance | -0.01mm |
| RETOLU - Corner Radius Upper Tolerance | 0.01mm |
| ORDCODE | R123H1-0200-RS CD10 |
| CHANGEDATE | 2022-09-22 11:46:00.000 |
| Hand | R |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 9 |
| SSC - Insert Seat Size Code | HR |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CCH1R_1 |
| Grade | CD10 |
| SUBSTRATE | DP |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | RS |
| CEDC - Cutting Edge Count | 1 |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant R216-40 07 M-M 1130 CoroMill™ 216 ball nose insertR 1 348,95 inc. vat -
Sandvik Coromant R216-50 07 E-M 1130 CoroMill™ 216 ball nose insertR 2 302,30 inc. vat -
Sandvik Coromant R216-40 07 E-M 1130 CoroMill™ 216 ball nose insertR 1 726,15 inc. vat -
Sandvik Coromant R216-50 07 M-M 1130 CoroMill™ 216 ball nose insertR 1 798,60 inc. vat
Write Your Own Review