Sandvik Coromant R151.2-500 05-5E 2145 T-Max™ Q-Cut insert for parting
Next
Sandvik Coromant R151.2-250 12-5F 1125 T-Max™ Q-Cut insert for parting
Previous
Sandvik Coromant R151.2-250 12-5F 1125 T-Max™ Q-Cut insert for parting
Previous
R 311,65
inc. vat
In stock
SKU
5741694
T-Max® Q-Cut insert for parting
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
T-Max® Q-Cut insert for parting
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 8.2g |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| Insert Thickness | 10.318mm |
| CW - Cutting Width | 6mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | 0mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.25mm |
| REL - Corner Radius Left | 0.3mm |
| RER - Corner Radius Right | 0.3mm |
| PSIRR - Major Right Hand Cutting Edge Angle | 5deg |
| RETOLL - Corner Radius Lower Tolerance | -0.1mm |
| RETOLU - Corner Radius Upper Tolerance | 0.1mm |
| ORDCODE | R151.2-600 05-4E 1125 |
| CHANGEDATE | 2022-06-23 10:40:00.000 |
| Hand | R |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 7 |
| SSC - Insert Seat Size Code | 60 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CB2G60_1 |
| Grade | 1125 |
| COATING | PVD TiAlN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | 4E |
| CEDC - Cutting Edge Count | 1 |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 880-D2550L25-03 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 9 545,00 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D2500L25-03 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 8 300,70 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D2500L25-02 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 7 884,40 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D2500L25-05 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 10 375,30 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D2600C4-03 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 10 976,75 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D2500L25-04 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 9 545,00 inc. vat
Write Your Own Review