Sandvik Coromant RAG151.32-D12-20 T-Max™ Q-Cut boring bar for grooving
Next
Sandvik Coromant RAG123E035-20B CoroCut™ 1-2 boring bar for grooving
Previous
Sandvik Coromant RAG123E035-20B CoroCut™ 1-2 boring bar for grooving
Previous
R 3 977,85
inc. vat
In stock
SKU
5738729
CoroCut® 1-2 boring bar for grooving
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroCut® 1-2 boring bar for grooving
| CP - Coolant Pressure | 4000000Pa |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 20mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 180mm |
| BD - Body Diameter | 20mm |
| TQ - Torque | 3.5Nm |
| WT - Weight Of Item | 0.42kg |
| OAL - Overall Length | 180mm |
| OHX - Maximum Overhang | 80mm |
| LSC - Clamping Length | 100mm |
| KAPR - Tool Cutting Edge Angle | 90deg |
| DMIN - Minimum Bore Diameter | 32mm |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 90deg |
| OHN - Minimum Overhang | 30mm |
| WF - Functional Width | 15.25mm |
| HF - Functional Height | 0mm |
| GAMO - Orthogonal Rake Angle | 0deg |
| LAMS - Inclination Angle | 0deg |
| Insert Thickness | 4.3321mm |
| CW - Cutting Width | 2mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 5mm |
| ORDCODE | RAG123E05-20B |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CYLR_G2000_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 3 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-08-18 15:36:00.000 |
| MTP - Clamping Type Code | C |
| CUTINT_MASTER - Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | WCOR_CCE2_4 |
| Hand | R |
| MIID - Master Insert Identification | N123E2-0200- GM |
| SSC - Insert Seat Size Code | E |
| CICT - Cutting Item Count | 1 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
| LOCAP - Location Aid Property | True |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant WNGA060408T01030AWH 7015 T-Max™ P insert for turningR 3 172,85 inc. vat -
Sandvik Coromant WNGA080412T01030AWH 7015 T-Max™ P insert for turningR 3 524,75 inc. vat -
Sandvik Coromant WNGA080412S01030A 7015 T-Max™ P insert for turningR 3 063,60 inc. vat -
Sandvik Coromant WNGA080412S01030A 7025 T-Max™ P insert for turningR 3 063,60 inc. vat -
Sandvik Coromant WNGA080404S01030A 7015 T-Max™ P insert for turningR 3 063,60 inc. vat
Write Your Own Review