Sandvik Coromant RAG151.32-D10-25 T-Max™ Q-Cut boring bar for grooving
Next
Sandvik Coromant RAG151.32-D20-40 T-Max™ Q-Cut boring bar for grooving
Previous
Sandvik Coromant RAG151.32-D20-40 T-Max™ Q-Cut boring bar for grooving
Previous
R 2 950,90
inc. vat
In stock
SKU
5739273
T-Max® Q-Cut boring bar for grooving
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
T-Max® Q-Cut boring bar for grooving
| CP - Coolant Pressure | 1000000Pa |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 15.875mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 152.4mm |
| BD - Body Diameter | 15.87mm |
| TQ - Torque | 1.9Nm |
| WT - Weight Of Item | 0.205kg |
| OAL - Overall Length | 152.4mm |
| OHX - Maximum Overhang | 63.5mm |
| LSC - Clamping Length | 88.9mm |
| KAPR - Tool Cutting Edge Angle | 90deg |
| DMIN - Minimum Bore Diameter | 20mm |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 90deg |
| OHN - Minimum Overhang | 24.13mm |
| WF - Functional Width | 11.5062mm |
| HF - Functional Height | 0mm |
| GAMO - Orthogonal Rake Angle | 0deg |
| LAMS - Inclination Angle | 0deg |
| Insert Thickness | 4.783mm |
| H - Shank Height | 14.224mm |
| CW - Cutting Width | 2mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 3.5052mm |
| ORDCODE | RAG151.32-D10-20 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CYLF3_R6250_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 3 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-09-01 01:07:00.000 |
| MTP - Clamping Type Code | C |
| CUTINT_MASTER - Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | WCOR_CB3G20_1 |
| Hand | R |
| MIID - Master Insert Identification | N151.3-200-20- 4G |
| SSC - Insert Seat Size Code | 20 |
| CICT - Cutting Item Count | 1 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant RA300-016O19L-08L CoroMill™ 300 face milling cutterR 4 131,95 inc. vat -
Sandvik Coromant RA216-51 07 M-M 1025 CoroMill™ 216 ball nose insertR 1 728,45 inc. vat -
Sandvik Coromant RA300-019M25-10L CoroMill™ 300 face milling cutterR 4 349,30 inc. vat -
Sandvik Coromant RA300-013O16L-07L CoroMill™ 300 face milling cutterR 3 914,60 inc. vat -
Sandvik Coromant RA300-016M19-08L CoroMill™ 300 face milling cutterR 4 131,95 inc. vat
Write Your Own Review