Sandvik Coromant RCKT 20 06 M0-KH 3220 CoroMill™ 200 insert for milling
Next
Sandvik Coromant RCKT 12 04 M0-KM 1020 CoroMill™ 200 insert for milling
Previous
Sandvik Coromant RCKT 12 04 M0-KM 1020 CoroMill™ 200 insert for milling
Previous
R 227,70
inc. vat
In stock
SKU
5740487
CoroMill® 200 insert for milling
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroMill® 200 insert for milling
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 5.5g |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| IC - Inscribed Circle Diameter | 12mm |
| RE - Corner Radius | 6mm |
| Insert Thickness | 4.7625mm |
| D1 - Fixing Hole Diameter | 4mm |
| APMX - Depth Of Cut Maximum | 1.76mm |
| ORDCODE | RCKT 12 04 M0-KM 3040 |
| CHANGEDATE | 2021-12-17 18:33:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 3 |
| SC - Insert Shape Code | R |
| SSC - Insert Seat Size Code | 12 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MISO_RC1204M_1 |
| Grade | 3040 |
| COATING | CVD TiCN+Al2O3 |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | KM |
| CEDC - Cutting Edge Count | 8 |
| WEP - Wiper Edge Property | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant DS20-D3400L40-06 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 14 337,05 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D3332LX38-07 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 15 301,90 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D3332LX38-06 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 14 337,05 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D3400L40-05 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 13 131,85 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D3400L40-04 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 12 048,55 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D3400L40-07 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 15 301,90 inc. vat
Write Your Own Review