Sandvik Coromant RCKT 12 04 M0-MM 2030 CoroMill™ 200 insert for milling
Next
Sandvik Coromant RCKT 12 04 M0-KM 3220 CoroMill™ 200 insert for milling
Previous
Sandvik Coromant RCKT 12 04 M0-KM 3220 CoroMill™ 200 insert for milling
Previous
R 311,65
inc. vat
In stock
SKU
5740493
CoroMill® 200 insert for milling
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroMill® 200 insert for milling
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 17.4g |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| IC - Inscribed Circle Diameter | 19.05mm |
| RE - Corner Radius | 9.525mm |
| Insert Thickness | 6.35mm |
| D1 - Fixing Hole Diameter | 6.5mm |
| APMX - Depth Of Cut Maximum | 2.79mm |
| ORDCODE | RCKT 19 06 00-WM H10F |
| CHANGEDATE | 2022-08-22 17:07:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 3 |
| SC - Insert Shape Code | R |
| SSC - Insert Seat Size Code | 19 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MISO_RC1906_1 |
| Grade | H10F |
| SUBSTRATE | HF |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | WM |
| CEDC - Cutting Edge Count | 8 |
| WEP - Wiper Edge Property | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 880-D2900C4-03 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 10 976,75 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D2940L32-03 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 9 545,00 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D2900L32-05 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 11 931,25 inc. vat
Write Your Own Review