Sandvik Coromant RNGN250700K20015 670 T-Max™ insert for turning
Next
Sandvik Coromant RNGN250700K20015 650 T-Max™ insert for turning
Previous
Sandvik Coromant RNGN250700K20015 650 T-Max™ insert for turning
Previous
R 231,15
inc. vat
In stock
SKU
5741157
T-Max® P insert for turning
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
T-Max® P insert for turning
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 1.6g |
| AN - Clearance Angle Major | 0deg |
| IC - Inscribed Circle Diameter | 12.7mm |
| RE - Corner Radius | 6.35mm |
| Insert Thickness | 4.7625mm |
| D1 - Fixing Hole Diameter | 5.156mm |
| BN - Face Land Width | 0.1mm |
| GB - Face Land Angle | 20deg |
| ORDCODE | RNGA120400T01020 650 |
| CHANGEDATE | 2021-12-17 18:37:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 2 |
| SC - Insert Shape Code | R |
| SSC - Insert Seat Size Code | 12 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MISO_RN1204_1 |
| Grade | 650 |
| SUBSTRATE | CM |
| CEDC - Cutting Edge Count | 8 |
| WEP - Wiper Edge Property | False |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review