Sandvik Coromant RNMG 15 06 00 4305 T-Max™ P insert for turning
Next
Sandvik Coromant DNMX 15 06 16-WMX 4305 T-Max™ P insert for turning
Previous
Sandvik Coromant DNMX 15 06 16-WMX 4305 T-Max™ P insert for turning
Previous
R 247,25
inc. vat
In stock
SKU
6707436
T-Max® P insert for turning
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
T-Max® P insert for turning
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 0.007kg |
| AN - Clearance Angle Major | 0deg |
| IC - Inscribed Circle Diameter | 12.7mm |
| RE - Corner Radius | 6.35mm |
| Insert Thickness | 4.7625mm |
| D1 - Fixing Hole Diameter | 5.156mm |
| ORDCODE | RNMG 12 04 00 4305 |
| CHANGEDATE | 2021-12-17 21:35:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 2 |
| SC - Insert Shape Code | R |
| SSC - Insert Seat Size Code | 12 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MISO_RN1204_1 |
| Grade | 4305 |
| COATING | CVD TiCN+Al2O3+TiN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | 00 |
| CEDC - Cutting Edge Count | 8 |
| WEP - Wiper Edge Property | False |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review