Sandvik Coromant CNMG 12 04 08-WM 4335 T-Max™ P insert for turning
Next
Sandvik Coromant RNMG 15 06 00 4335 T-Max™ P insert for turning
Previous
Sandvik Coromant RNMG 15 06 00 4335 T-Max™ P insert for turning
Previous
R 472,65
inc. vat
In stock
SKU
7080933
T-Max® P insert for turning
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
T-Max® P insert for turning
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 19.9g |
| AN - Clearance Angle Major | 0deg |
| IC - Inscribed Circle Diameter | 19.05mm |
| RE - Corner Radius | 9.525mm |
| Insert Thickness | 6.35mm |
| D1 - Fixing Hole Diameter | 7.925mm |
| ORDCODE | RNMG 19 06 00 4335 |
| BMC - Body Material Code | 2 |
| CHANGEDATE | 2021-12-17 21:49:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 2 |
| SC - Insert Shape Code | R |
| SSC - Insert Seat Size Code | 19 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MISO_RN1906_1 |
| Grade | 4335 |
| COATING | CVD TiCN+Al2O3+TiN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | 00 |
| CEDC - Cutting Edge Count | 8 |
| WEP - Wiper Edge Property | False |
Write Your Own Review