Sandvik Coromant SNMG 12 04 04-SM 1105 T-Max™ P insert for turning
Next
Sandvik Coromant RNMG 19 06 00-SM S05F T-Max™ P insert for turning
Previous
Sandvik Coromant RNMG 19 06 00-SM S05F T-Max™ P insert for turning
Previous
R 455,40
inc. vat
In stock
SKU
6851329
T-Max® P insert for turning
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
T-Max® P insert for turning
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 0.021kg |
| AN - Clearance Angle Major | 0deg |
| IC - Inscribed Circle Diameter | 19.05mm |
| RE - Corner Radius | 9.525mm |
| Insert Thickness | 6.35mm |
| D1 - Fixing Hole Diameter | 7.925mm |
| ORDCODE | RNMG 19 06 00-SM 1125 |
| CHANGEDATE | 2022-09-22 10:33:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 2 |
| SC - Insert Shape Code | R |
| SSC - Insert Seat Size Code | 19 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MISO_RN1906_1 |
| Grade | 1125 |
| COATING | PVD TiAlN+TiAlN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | SM |
| CEDC - Cutting Edge Count | 8 |
| WEP - Wiper Edge Property | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant RA245-254R63-12M CoroMill™ 245 face milling cutterR 34 103,25 inc. vat
Write Your Own Review