Sandvik Coromant 132L-1605050-B Cylindrical sleeve with Easy-Fix positioning
Next
Sandvik Coromant 132L-1210050-B Cylindrical sleeve with Easy-Fix positioning
Previous
Sandvik Coromant 132L-1210050-B Cylindrical sleeve with Easy-Fix positioning
Previous
R 3 084,30
inc. vat
In stock
SKU
5757272
Cylindrical sleeve with Easy-Fix positioning
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Cylindrical sleeve with Easy-Fix positioning
| CP - Coolant Pressure | 2000000Pa |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 12mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 5mm |
| BD - Body Diameter | 25mm |
| LB - Body Length | 5mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| WT - Weight Of Item | 90g |
| OAL - Overall Length | 55mm |
| OHX - Maximum Overhang | 5mm |
| LSC - Clamping Length | 50mm |
| H - Shank Height | 17mm |
| ORDCODE | 132L-1212050-B |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CYLISO_R7500_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLS_G1200_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-22 03:23:00.000 |
| TCDCON - Connection Diameter Tolerance | h6 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
| SEAL - Sealing Property | False |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review