Sandvik Coromant 132L-60-40 Cylindrical sleeve
Next
Sandvik Coromant 132L-60-32 Cylindrical sleeve
Previous
Sandvik Coromant 132L-60-32 Cylindrical sleeve
Previous
R 9 923,35
inc. vat
In stock
SKU
7251704
Cylindrical sleeve
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Cylindrical sleeve
| CP - Coolant Pressure | 15000000Pa |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 40mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 5mm |
| BD - Body Diameter | 60mm |
| LB - Body Length | 5mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| WT - Weight Of Item | 0.84kg |
| OAL - Overall Length | 160mm |
| OHX - Maximum Overhang | 5mm |
| LSC - Clamping Length | 155mm |
| ORDCODE | 132L-50-40 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CYLR1_G5000_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLS_G4000_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-22 15:23:00.000 |
| TCDCON - Connection Diameter Tolerance | h6 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
| LOCAP - Location Aid Property | False |
| SEAL - Sealing Property | False |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review