Sandvik Coromant 132N-4032 Cylindrical sleeve
Next
Sandvik Coromant 132P-201233-B Cylindrical sleeve with Easy-Fix positioning
Previous
Sandvik Coromant 132P-201233-B Cylindrical sleeve with Easy-Fix positioning
Previous
R 3 318,90
inc. vat
In stock
SKU
5757123
Cylindrical sleeve
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Cylindrical sleeve
| CP - Coolant Pressure | 2000000Pa |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 25mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 5mm |
| BD - Body Diameter | 46mm |
| LB - Body Length | 5mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| WT - Weight Of Item | 0.499kg |
| OAL - Overall Length | 75mm |
| OHX - Maximum Overhang | 5mm |
| LSC - Clamping Length | 70mm |
| H - Shank Height | 38.5mm |
| ORDCODE | 132N-4025 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CYLF3_G4000_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLSF_G2500_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-21 01:11:00.000 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
| SEAL - Sealing Property | False |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review