|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 25.4mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 206.375mm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 400001/min |
| WT - Weight Of Item | 1.218kg |
| OAL - Overall Length | 206.375mm |
| OHX - Maximum Overhang | 148.375mm |
| LSC - Clamping Length | 58mm |
| KAPR - Tool Cutting Edge Angle | 90deg |
| RE - Corner Radius | 2.286mm |
| H - Shank Height | 23.5mm |
| LU - Usable Length | 140.494mm |
| MHD - Mounting Hole Distance | 28.971875mm |
| APMX - Depth Of Cut Maximum | 127.794mm |
| DC - Cutting Diameter | 25.4mm |
| DCF - Cutting Diameter Face Contact | 20.828mm |
| DN - Neck Diameter | 24.13mm |