| DCON - Connection Diameter | 19.3mm |
|---|---|
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 21.3mm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 800001/min |
| WT - Weight Of Item | 0.115kg |
| OAL - Overall Length | 40.8mm |
| OHX - Maximum Overhang | 21.3mm |
| KAPR - Tool Cutting Edge Angle | 90deg |
| RMPX - Maximum Ramping Angle | 5deg |
| RE - Corner Radius | 0.5mm |
| APMX - Depth Of Cut Maximum | 11mm |
| DC - Cutting Diameter | 20mm |
| DCF - Cutting Diameter Face Contact | 19mm |
| DN - Neck Diameter | 19.3mm |