Sandvik Coromant 393.14-32 030 ER collet ER collet
Next
Sandvik Coromant 393.14-32 025 ER collet ER collet
Previous
Sandvik Coromant 393.14-32 025 ER collet ER collet
Previous
R 759,00
inc. vat
In stock
SKU
5760500
ER collet
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
ER collet
| CP - Coolant Pressure | 30000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 20mm |
| DCON - Connection Diameter | 21mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 11.16mm |
| BD - Body Diameter | 21mm |
| WT - Weight Of Item | 0.037kg |
| OAL - Overall Length | 31.5mm |
| OHX - Maximum Overhang | 11.16mm |
| LSC - Clamping Length | 31.5mm |
| DCONNWS - Connection Diameter Minimum Workpiece Side | 7mm |
| DCONXWS - Connection Diameter Maximum Workpiece Side | 8mm |
| ORDCODE | 393.14-20 080 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CLTERB_C0200_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLER2_F8000_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 4 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-22 03:37:00.000 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
| SEAL - Sealing Property | False |
Write Your Own Review