Sandvik Coromant A393.14-20-7/16 ER collet for tap shank
Next
Sandvik Coromant 393.14-20 D035X027 ER collet for tap shank
Previous
Sandvik Coromant 393.14-20 D035X027 ER collet for tap shank
Previous
R 1 897,50
inc. vat
Out of stock
SKU
6766977
ER collet for tap shank
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
ER collet for tap shank
| CP - Coolant Pressure | 30000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 20mm |
| DCON - Connection Diameter | 5.5mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 7.6mm |
| BD - Body Diameter | 21mm |
| WT - Weight Of Item | 0.043kg |
| OAL - Overall Length | 31.5mm |
| OHX - Maximum Overhang | 7.6mm |
| LSC - Clamping Length | 18mm |
| WSC - Clamping Width | 4.3mm |
| ORDCODE | 393.14-20 D055X043 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CLTERBT_C0200_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLTDIN_F5500_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 4 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-22 14:19:00.000 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
| SEAL - Sealing Property | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant C10-PSKNL-68110-25 T-Max™ P cutting unit for turningR 6 319,25 inc. vat -
Sandvik Coromant C3-391.19-06 118 Coromant Capto™ to shrink fit chuckR 6 928,75 inc. vat -
Sandvik Coromant C10-PSRNR-58110-25 T-Max™ P cutting unit for turningR 6 319,25 inc. vat
Write Your Own Review