Sandvik Coromant 393.14-40 160 ER collet ER collet
Next
Sandvik Coromant 393.14-25 D110X090 ER collet for tap shank
Previous
Sandvik Coromant 393.14-25 D110X090 ER collet for tap shank
Previous
R 2 087,25
inc. vat
In stock
SKU
5760477
ER collet for tap shank
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
ER collet for tap shank
| CP - Coolant Pressure | 30000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 25mm |
| DCON - Connection Diameter | 11.2mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 8.1mm |
| BD - Body Diameter | 26mm |
| WT - Weight Of Item | 0.071kg |
| OAL - Overall Length | 34mm |
| OHX - Maximum Overhang | 8.1mm |
| LSC - Clamping Length | 25mm |
| WSC - Clamping Width | 9mm |
| ORDCODE | 393.14-25 D112X090 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CLTERBT_C0250_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLTISO_G1120_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 4 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-22 03:37:00.000 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
| SEAL - Sealing Property | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant MH20-AR016O16-06L CoroMill™ MH20 face milling cutterR 5 455,60 inc. vat -
Sandvik Coromant MH20-R050Q22-08M CoroMill™ MH20 face milling cutterR 7 924,65 inc. vat -
Sandvik Coromant MH20-R032EH25-08M CoroMill™ MH20 face milling cutterR 7 356,55 inc. vat -
Sandvik Coromant MH20-R040Q16-08H CoroMill™ MH20 face milling cutterR 7 580,80 inc. vat -
Sandvik Coromant MH20-R050Q22-08H CoroMill™ MH20 face milling cutterR 8 212,15 inc. vat -
Sandvik Coromant MH20-R040Q16-08M CoroMill™ MH20 face milling cutterR 7 293,30 inc. vat
Write Your Own Review