Sandvik Coromant 393.CLF-201252 Collet Collet
Next
Sandvik Coromant 393.CLF-252056 Collet Collet
Previous
Sandvik Coromant 393.CLF-252056 Collet Collet
Previous
R 6 262,90
inc. vat
In stock
SKU
7621263
Collet
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Collet
| DCON - Connection Diameter | 10mm |
|---|---|
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 4mm |
| BD - Body Diameter | 25mm |
| LB - Body Length | 4mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| WT - Weight Of Item | 0.01kg |
| OAL - Overall Length | 55mm |
| OHX - Maximum Overhang | 4mm |
| LSC - Clamping Length | 50mm |
| ORDCODE | 393.CLF-201052 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CLTH1_A0200_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLW_G1000_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 4 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-22 16:13:00.000 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant C4-390.410-100090HD HSK to Coromant Capto™ adaptorR 9 278,20 inc. vat -
Sandvik Coromant C5-390.410-125105HD HSK to Coromant Capto™ adaptorR 13 556,20 inc. vat -
Sandvik Coromant C3-390.419-40 065 HSK to Coromant Capto™ adaptorR 8 338,65 inc. vat -
Sandvik Coromant C10-390.410-100 155 HSK to Coromant Capto™ adaptorR 12 913,35 inc. vat -
Sandvik Coromant C3-390.410-100080HD HSK to Coromant Capto™ adaptorR 9 278,20 inc. vat -
Sandvik Coromant C5-390.410-80 095 HSK to Coromant Capto™ adaptorR 9 775,00 inc. vat
Write Your Own Review