Sandvik Coromant 393.CLF-322060 Collet Collet
Next
Sandvik Coromant A393.CF-20 10 52 Cylindrical sleeve
Previous
Sandvik Coromant A393.CF-20 10 52 Cylindrical sleeve
Previous
R 7 144,95
inc. vat
In stock
SKU
7621247
Collet
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Collet
| DCON - Connection Diameter | 16mm |
|---|---|
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 4mm |
| BD - Body Diameter | 36mm |
| LB - Body Length | 4mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| WT - Weight Of Item | 0.296kg |
| OAL - Overall Length | 65mm |
| OHX - Maximum Overhang | 4mm |
| LSC - Clamping Length | 60mm |
| ORDCODE | 393.CLF-321660 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CLTH1_A0320_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLW_G1600_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 4 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-22 16:13:00.000 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant A880-D1687LX38-02 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 11 038,85 inc. vat -
Sandvik Coromant A880-D1562LX38-04 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 12 408,50 inc. vat -
Sandvik Coromant A880-D2500LX38-03 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 13 280,20 inc. vat -
Sandvik Coromant A880-D1625P38-04 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 12 408,50 inc. vat -
Sandvik Coromant A880-D1687LX38-03 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 11 620,75 inc. vat
Write Your Own Review