Sandvik Coromant 930-HA06-P-12-109A HSK to CoroChuckâ„¢ 930
Next
Sandvik Coromant 930-HA06-P-10-104A HSK to CoroChuckâ„¢ 930
Previous
Sandvik Coromant 930-HA06-P-10-104A HSK to CoroChuckâ„¢ 930
Previous
R 15 705,55
inc. vat
Out of stock
SKU
8107460
HSK to CoroChuck™ 930
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
HSK to CoroChuck™ 930
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 48.01mm |
| DCON - Connection Diameter | 10mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 144mm |
| BD - Body Diameter | 63mm |
| LB - Body Length | 144mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 8Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 200001/min |
| WT - Weight Of Item | 0.993kg |
| OAL - Overall Length | 176mm |
| OHX - Maximum Overhang | 144mm |
| LSC - Clamping Length | 41mm |
| ORDCODE | 930-HA06-P-10-144A |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_HSK01_C0630_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLH_G1000_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| DCPS - Data Chip Provision Size | 2 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-09-07 12:11:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | A |
| STDNO - Standard Number | DIN69893-1 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | True |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
Write Your Own Review