Sandvik Coromant 930-HA10-HD-A31-110A HSK to CoroChuckâ„¢ 930
Next
Sandvik Coromant 930-HA10-HD-32-110A HSK to CoroChuckâ„¢ 930
Previous
Sandvik Coromant 930-HA10-HD-32-110A HSK to CoroChuckâ„¢ 930
Previous
R 15 250,15
inc. vat
In stock
SKU
8107476
HSK to CoroChuck™ 930
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
HSK to CoroChuck™ 930
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 75.013mm |
| DCON - Connection Diameter | 32mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 180mm |
| BD - Body Diameter | 100mm |
| LB - Body Length | 180mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 10Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 100001/min |
| WT - Weight Of Item | 6.763kg |
| OAL - Overall Length | 230mm |
| OHX - Maximum Overhang | 180mm |
| LSC - Clamping Length | 61mm |
| OHN - Minimum Overhang | 180mm |
| ORDCODE | 930-HA10-HD-32-180A |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_HSK01_C1000_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLH_G3200_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| DCPS - Data Chip Provision Size | 2 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-09-07 12:11:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | A |
| STDNO - Standard Number | DIN69893-1 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | True |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant RA245-038MN32-12M CoroMill™ 245 face milling cutterR 7 392,20 inc. vat -
Sandvik Coromant RA245-051MN32-12M CoroMill™ 245 face milling cutterR 7 954,55 inc. vat -
Sandvik Coromant RA245-051R19-12H CoroMill™ 245 face milling cutterR 9 104,55 inc. vat -
Sandvik Coromant RA245-051R19-12L CoroMill™ 245 face milling cutterR 6 820,65 inc. vat -
Sandvik Coromant RA216F-13 30 E-L 1010 CoroMill™ 216F ball nose insertR 1 292,60 inc. vat
Write Your Own Review