Sandvik Coromant 930-HF08-HD-32-112A HSK to CoroChuckâ„¢ 930
Next
Sandvik Coromant 930-HA10-S-20-100A HSK to CoroChuckâ„¢ 930
Previous
Sandvik Coromant 930-HA10-S-20-100A HSK to CoroChuckâ„¢ 930
Previous
R 12 659,20
inc. vat
In stock
SKU
8107484
HSK to CoroChuck™ 930
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
HSK to CoroChuck™ 930
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 75.013mm |
| DCON - Connection Diameter | 25mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 110mm |
| BD - Body Diameter | 100mm |
| LB - Body Length | 110mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 8Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 100001/min |
| WT - Weight Of Item | 2.915kg |
| OAL - Overall Length | 160mm |
| OHX - Maximum Overhang | 110mm |
| LSC - Clamping Length | 57mm |
| OHN - Minimum Overhang | 110mm |
| ORDCODE | 930-HA10-S-25-110A |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_HSK01_C1000_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLH_G2500_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| DCPS - Data Chip Provision Size | 2 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-09-07 12:11:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | A |
| STDNO - Standard Number | DIN69893-1 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | True |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 930-C5-S-12-075 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930R 10 138,40 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-C5-S-20-085 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930R 10 015,35 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-C5-S-20-125 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930R 10 509,85 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-C10-HD-32-098 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930R 15 856,20 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-C8-HD-25-097 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930R 13 137,60 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-C8-HD-32-085 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930R 13 763,20 inc. vat
Write Your Own Review