Sandvik Coromant C8-391.05C-22 090 Coromant Capto™ to arbor adaptor
Next
Sandvik Coromant 935-LA32-EFA12-070 Cylindrical shank with flats to CoroChuckâ„¢ 935
Previous
Sandvik Coromant 935-LA32-EFA12-070 Cylindrical shank with flats to CoroChuckâ„¢ 935
Previous
R 16 478,35
inc. vat
In stock
SKU
7472592
Cylindrical shank with flats to CoroChuck™ 935
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Cylindrical shank with flats to CoroChuck™ 935
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 25.4mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 90mm |
| BD - Body Diameter | 63mm |
| LB - Body Length | 90mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 10Nm |
| WT - Weight Of Item | 3.329kg |
| OAL - Overall Length | 210mm |
| OHX - Maximum Overhang | 90mm |
| LSC - Clamping Length | 120mm |
| H - Shank Height | 47mm |
| ORDCODE | 935-LA32-EFA16-090 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CYLF3_S2000_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLH_S1000_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-06-20 10:21:00.000 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | False |
| BBD - Balanced By Design | False |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
Write Your Own Review