Sandvik Coromant 935-L40-EF20-070 Cylindrical shank with flats to CoroChuckâ„¢ 935
Next
Sandvik Coromant 935-VDI50-EF20-070 VDI to CoroChuckâ„¢ 935
Previous
Sandvik Coromant 935-VDI50-EF20-070 VDI to CoroChuckâ„¢ 935
Previous
R 17 975,65
inc. vat
In stock
SKU
7472582
VDI to CoroChuck™ 935
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
VDI to CoroChuck™ 935
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 25mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 100mm |
| BD - Body Diameter | 98mm |
| LB - Body Length | 100mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 10Nm |
| WT - Weight Of Item | 3.664kg |
| OAL - Overall Length | 178mm |
| OHX - Maximum Overhang | 100mm |
| LSC - Clamping Length | 100mm |
| ORDCODE | 935-VDI50-EF25-100 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_ZYV01A_C0500_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLH_G2500_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-06-15 15:21:00.000 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | False |
| BBD - Balanced By Design | False |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant DCMW11T308FP CD10 CoroTurn™ 107 insert for turningR 2 359,80 inc. vat
Write Your Own Review