Sandvik Coromant A393.14-25-5/8 ER collet for tap shank
Next
Sandvik Coromant A393.CGS-20 05 52 Cylindrical sleeve
Previous
Sandvik Coromant A393.CGS-20 05 52 Cylindrical sleeve
Previous
R 2 087,25
inc. vat
In stock
SKU
5723022
ER collet for tap shank
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
ER collet for tap shank
| CP - Coolant Pressure | 30000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 25mm |
| DCON - Connection Diameter | 8.0772mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 8.1mm |
| BD - Body Diameter | 26mm |
| WT - Weight Of Item | 0.078kg |
| OAL - Overall Length | 34mm |
| OHX - Maximum Overhang | 8.1mm |
| LSC - Clamping Length | 22mm |
| WSC - Clamping Width | 6.0452mm |
| ORDCODE | A393.14-25-5/16 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CLTERBT_C0250_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLTANS_R3180_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 4 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-21 14:10:00.000 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
| SEAL - Sealing Property | False |
Write Your Own Review