Sandvik Coromant A393.CGS-20 04 52 Cylindrical sleeve
Next
Sandvik Coromant A393.CGS-20 03 52 Cylindrical sleeve
Previous
Sandvik Coromant A393.CGS-20 03 52 Cylindrical sleeve
Previous
R 2 712,85
inc. vat
In stock
SKU
5723002
ER collet for tap shank
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
ER collet for tap shank
| CP - Coolant Pressure | 30000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 40mm |
| DCON - Connection Diameter | 17.7038mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 11.1mm |
| BD - Body Diameter | 41mm |
| WT - Weight Of Item | 0.253kg |
| OAL - Overall Length | 46mm |
| OHX - Maximum Overhang | 11.1mm |
| LSC - Clamping Length | 25mm |
| WSC - Clamping Width | 13.2842mm |
| ORDCODE | A393.14-40-7/8 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CLTERBT_C0400_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLTANS_R6970_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 4 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-21 14:10:00.000 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
| SEAL - Sealing Property | False |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review