Sandvik Coromant A393.15-20 3/16 ER collet
Previous
Previous
R 1 289,15
inc. vat
Out of stock
SKU
ER collet
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
ER collet
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 20mm |
| DCON - Connection Diameter | 3.96748mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 11.16mm |
| BD - Body Diameter | 21mm |
| WT - Weight Of Item | 0.046kg |
| OAL - Overall Length | 31.5mm |
| OHX - Maximum Overhang | 11.16mm |
| LSC - Clamping Length | 31.5mm |