Sandvik Coromant A393.15-32 1/2 ER collet ER collet
Next
Sandvik Coromant A393.15-25 5/16 ER collet
Previous
Sandvik Coromant A393.15-25 5/16 ER collet
Previous
R 1 419,10
inc. vat
In stock
SKU
5966361
ER collet
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
ER collet
| CP - Coolant Pressure | 30000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 25mm |
| DCON - Connection Diameter | 26mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 11.66mm |
| BD - Body Diameter | 26mm |
| WT - Weight Of Item | 49.3g |
| OAL - Overall Length | 34mm |
| OHX - Maximum Overhang | 11.66mm |
| LSC - Clamping Length | 34mm |
| DCONNWS - Connection Diameter Minimum Workpiece Side | 15.3797mm |
| DCONXWS - Connection Diameter Maximum Workpiece Side | 15.875mm |
| ORDCODE | A393.15-25 5/8 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CLTERB_C0250_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLER2_R6250_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-21 01:03:00.000 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
| SEAL - Sealing Property | True |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant C5-R19D-048-180 Coromant Capto™ to damped arbor adaptorR 62 946,40 inc. vat -
Sandvik Coromant C8-Q32D-080-320 Coromant Capto™ to damped arbor adaptorR 96 915,10 inc. vat -
Sandvik Coromant C10-Q40D-100-400 Coromant Capto™ to damped arbor adaptorR 126 928,95 inc. vat -
Sandvik Coromant C8-Q27D-076-360 Coromant Capto™ to damped arbor adaptorR 115 379,50 inc. vat -
Sandvik Coromant C8-Q32D-080-360 Coromant Capto™ to damped arbor adaptorR 115 379,50 inc. vat -
Sandvik Coromant C8-Q32D-080-220 Coromant Capto™ to damped arbor adaptorR 81 221,05 inc. vat
Write Your Own Review