Sandvik Coromant A393.15-32 3/4 ER collet ER collet
Next
Sandvik Coromant A393.15-32 1/2 ER collet ER collet
Previous
Sandvik Coromant A393.15-32 1/2 ER collet ER collet
Previous
R 1 562,85
inc. vat
In stock
SKU
5966363
ER collet
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
ER collet
| CP - Coolant Pressure | 30000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 32mm |
| DCON - Connection Diameter | 6.35mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 12.66mm |
| BD - Body Diameter | 33mm |
| WT - Weight Of Item | 0.162kg |
| OAL - Overall Length | 40mm |
| OHX - Maximum Overhang | 12.66mm |
| LSC - Clamping Length | 40mm |
| ORDCODE | A393.15-32 1/4 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CLTERB_C0320_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLER2_R2500_2 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-21 01:03:00.000 |
| TCDCON - Connection Diameter Tolerance | h9 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
| SEAL - Sealing Property | True |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 345-063C6-13H CoroMill™ 345 face milling cutterR 13 199,70 inc. vat -
Sandvik Coromant 345-063C5-13M CoroMill™ 345 face milling cutterR 12 329,15 inc. vat
Write Your Own Review