Sandvik Coromant A416.2-LX38-51 Eccentric sleeve
Next
Sandvik Coromant A416.2-LX25-32 Eccentric sleeve
Previous
Sandvik Coromant A416.2-LX25-32 Eccentric sleeve
Previous
R 5 050,80
inc. vat
In stock
SKU
6340111
Eccentric sleeve
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Eccentric sleeve
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 31.75mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 3.5mm |
| BD - Body Diameter | 50mm |
| LB - Body Length | 5mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| WT - Weight Of Item | 0.197kg |
| OAL - Overall Length | 75mm |
| OHX - Maximum Overhang | 3.5mm |
| LSC - Clamping Length | 70mm |
| H - Shank Height | 36.1mm |
| ADJLN - Minimum Adjustment Limit | -0.05mm |
| ADJLX - Maximum Adjustment Limit | 0.15mm |
| ORDCODE | A416.2-LX31-38 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CYLISO_S1500_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLISO_S1250_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-21 08:00:00.000 |
| TCDCON - Connection Diameter Tolerance | h6 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review