Sandvik Coromant C5-DM25-N-030 Coromant Capto™ to MDI adaptor
Next
Sandvik Coromant HT06-DM32-N-050 HSK to MDI adaptor
Previous
Sandvik Coromant HT06-DM32-N-050 HSK to MDI adaptor
Previous
R 6 923,00
inc. vat
In stock
SKU
7686913
Coromant Capto® to MDI adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Coromant Capto® to MDI adaptor
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 22mm |
| DCON - Connection Diameter | 20mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 32mm |
| BD - Body Diameter | 49.7mm |
| LB - Body Length | 42mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 135Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 550001/min |
| WT - Weight Of Item | 0.337kg |
| OAL - Overall Length | 61mm |
| OHX - Maximum Overhang | 32mm |
| ORDCODE | C3-DM20-N-032 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CCS01_C0320_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_FLC11_A0200_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 3 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| DCPS - Data Chip Provision Size | 2 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-06-15 15:23:00.000 |
| STDNO - Standard Number | ISO26623-1 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | True |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant DS20-D2000L25-07 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 12 240,60 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D2000L25-06 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 11 470,10 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D1905LX25-07 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 11 627,65 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D2000L25-05 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 10 506,40 inc. vat
Write Your Own Review