Sandvik Coromant CNMM 25 09 32-HR 4425 T-Max™ P insert for turning
Next
Sandvik Coromant CNMM 19 06 24-HR 4425 T-Max™ P insert for turning
Previous
Sandvik Coromant CNMM 19 06 24-HR 4425 T-Max™ P insert for turning
Previous
R 1 242,00
inc. vat
In stock
SKU
8019591
T-Max® P insert for turning
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
T-Max® P insert for turning
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 72.3g |
| AN - Clearance Angle Major | 0deg |
| IC - Inscribed Circle Diameter | 25.4mm |
| RE - Corner Radius | 2.38125mm |
| Insert Thickness | 9.525mm |
| D1 - Fixing Hole Diameter | 9.119mm |
| LE - Cutting Edge Effective Length | 23.4mm |
| L - Cutting Edge Length | 25.7918mm |
| ORDCODE | CNMM 25 09 24-HR 4425 |
| BMC - Body Material Code | 2 |
| CHANGEDATE | 2022-09-27 12:57:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 2 |
| SC - Insert Shape Code | C |
| SSC - Insert Seat Size Code | 25 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MISO_CN2509_1 |
| Grade | 4425 |
| COATING | CVD TiCN+Al2O3+TiN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | HR |
| CEDC - Cutting Edge Count | 2 |
| WEP - Wiper Edge Property | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant CNGA120412S01030A 7015 T-Max™ P insert for turningR 2 340,25 inc. vat -
Sandvik Coromant CNGA120412S01030AWH 7025 T-Max™ P insert for turningR 2 692,15 inc. vat -
Sandvik Coromant CNGA120412S01030A 7025 T-Max™ P insert for turningR 2 340,25 inc. vat -
Sandvik Coromant CNGA120412S01030AWG 7025 T-Max™ P insert for turningR 2 692,15 inc. vat
Write Your Own Review