Sandvik Coromant EF-32-06 Cylindrical sleeve with Easy-Fix positioning
Next
Sandvik Coromant EF-25-16 Cylindrical sleeve with Easy-Fix positioning
Previous
Sandvik Coromant EF-25-16 Cylindrical sleeve with Easy-Fix positioning
Previous
R 3 609,85
inc. vat
In stock
SKU
6426551
Cylindrical sleeve with Easy-Fix positioning
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Cylindrical sleeve with Easy-Fix positioning
| CP - Coolant Pressure | 15000000Pa |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 5mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 5mm |
| BD - Body Diameter | 36mm |
| LB - Body Length | 5mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| WT - Weight Of Item | 344.1g |
| OAL - Overall Length | 65mm |
| OHX - Maximum Overhang | 5mm |
| LSC - Clamping Length | 80mm |
| H - Shank Height | 30.5mm |
| ORDCODE | EF-32-05 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CYLISO_G3200_2 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLS_F5000_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-21 08:41:00.000 |
| TCDCON - Connection Diameter Tolerance | h6 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
| SEAL - Sealing Property | True |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant N123H1-0200-RE 7015 CoroCut™ 1-2 insert for profilingR 1 935,45 inc. vat -
Sandvik Coromant L123H1-0200-RE 7015 CoroCut™ 1-2 insert for profilingR 1 935,45 inc. vat -
Sandvik Coromant N123H1-0400-RE 7025 CoroCut™ 1-2 insert for profilingR 1 935,45 inc. vat -
Sandvik Coromant N123F1-0300-RE 7025 CoroCut™ 1-2 insert for profilingR 1 705,45 inc. vat -
Sandvik Coromant R123H1-0200-RE 7015 CoroCut™ 1-2 insert for profilingR 1 935,45 inc. vat -
Sandvik Coromant N123H1-0200-RE 7025 CoroCut™ 1-2 insert for profilingR 1 935,45 inc. vat
Write Your Own Review