Sandvik Coromant EF-A24-A08 Cylindrical sleeve with Easy-Fix positioning
Next
Sandvik Coromant EF-A24-A05 Cylindrical sleeve with Easy-Fix positioning
Previous
Sandvik Coromant EF-A24-A05 Cylindrical sleeve with Easy-Fix positioning
Previous
R 4 010,05
inc. vat
In stock
SKU
6426579
Cylindrical sleeve with Easy-Fix positioning
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Cylindrical sleeve with Easy-Fix positioning
| CP - Coolant Pressure | 15000000Pa |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 9.525mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 5mm |
| BD - Body Diameter | 44mm |
| LB - Body Length | 5mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| WT - Weight Of Item | 557g |
| OAL - Overall Length | 75mm |
| OHX - Maximum Overhang | 5mm |
| LSC - Clamping Length | 70mm |
| H - Shank Height | 36.6mm |
| ORDCODE | EF-A24-A06 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CYLISO_S1500_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLS_R3750_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-21 08:41:00.000 |
| TCDCON - Connection Diameter Tolerance | h6 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
| SEAL - Sealing Property | True |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 935-C4-EF20-090 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 935R 14 979,90 inc. vat -
Sandvik Coromant 935-C8-EF20-075 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 935R 22 471,00 inc. vat -
Sandvik Coromant 935-C8-EF25-090 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 935R 22 471,00 inc. vat -
Sandvik Coromant 935-C6-EF20-075 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 935R 16 478,35 inc. vat -
Sandvik Coromant 935-C5-EF20-090 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 935R 14 979,90 inc. vat -
Sandvik Coromant 935-C6-EF25-105 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 935R 16 478,35 inc. vat
Write Your Own Review