Sandvik Coromant A393.CGS-31 12 60A Cylindrical sleeve
Next
Sandvik Coromant EFF-25-10 Cylindrical sleeve with Easy-Fix positioning
Previous
Sandvik Coromant EFF-25-10 Cylindrical sleeve with Easy-Fix positioning
Previous
R 4 090,55
inc. vat
In stock
SKU
8184248
Cylindrical sleeve with Easy-Fix positioning
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Cylindrical sleeve with Easy-Fix positioning
| CP - Coolant Pressure | 15000000Pa |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 12mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 5mm |
| BD - Body Diameter | 30mm |
| LB - Body Length | 5mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| WT - Weight Of Item | 0.178kg |
| OAL - Overall Length | 61mm |
| OHX - Maximum Overhang | 5mm |
| LSC - Clamping Length | 80mm |
| H - Shank Height | 23.5mm |
| ORDCODE | EFF-25-12 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CYLISO_G2500_2 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLS_G1200_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 4 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-23 06:45:00.000 |
| TCDCON - Connection Diameter Tolerance | h6 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
| SEAL - Sealing Property | True |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review