Sandvik Coromant HA05-AR16-B032-050 HSK to arbor adaptor
Next
Sandvik Coromant HA04-AR16-B032-050 HSK to arbor adaptor
Previous
Sandvik Coromant HA04-AR16-B032-050 HSK to arbor adaptor
Previous
R 5 323,35
inc. vat
Out of stock
SKU
8048979
HSK to arbor adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
HSK to arbor adaptor
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 30.007mm |
| DCON - Connection Diameter | 22mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 50mm |
| BD - Body Diameter | 48mm |
| LB - Body Length | 50mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 45Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 300001/min |
| WT - Weight Of Item | 0.485kg |
| OAL - Overall Length | 86mm |
| OHX - Maximum Overhang | 50mm |
| ORDCODE | HA04-AR22-B048-050 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_HSK01_C0400_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_FDA1AB1_G2200_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 4 |
| DCPS - Data Chip Provision Size | 2 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-09-23 13:19:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | A |
| STDNO - Standard Number | DIN69893-1 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | True |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant STDCR 1010E 09 CoroTurn™ 107 shank tool for turningR 1 668,65 inc. vat -
Sandvik Coromant STDCR 1212F 11 CoroTurn™ 107 shank tool for turningR 1 668,65 inc. vat
Write Your Own Review