Sandvik Coromant HA10-AAR19-B042-100 HSK to arbor adaptor
Next
Sandvik Coromant HA06-AAR25-B051-060 HSK to arbor adaptor
Previous
Sandvik Coromant HA06-AAR25-B051-060 HSK to arbor adaptor
Previous
R 6 118,00
inc. vat
Out of stock
SKU
8049125
HSK to arbor adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
HSK to arbor adaptor
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 48.01mm |
| DCON - Connection Diameter | 38.1mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 65mm |
| BD - Body Diameter | 92mm |
| LB - Body Length | 65mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 220Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 205001/min |
| WT - Weight Of Item | 2.082kg |
| OAL - Overall Length | 120mm |
| OHX - Maximum Overhang | 65mm |
| DBC - Diameter Bolt Circle | 66.7mm |
| ORDCODE | HA06-AAR38-B092-065 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_HSK01_C0630_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_FDA1ABC_S1500_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 4 |
| DCPS - Data Chip Provision Size | 2 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-09-23 13:21:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | A |
| STDNO - Standard Number | DIN69893-1 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | True |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
Write Your Own Review