Sandvik Coromant HA10-AR27-B063-100 HSK to arbor adaptor
Next
Sandvik Coromant HA10-AR22-B048-100 HSK to arbor adaptor
Previous
Sandvik Coromant HA10-AR22-B048-100 HSK to arbor adaptor
Previous
R 6 473,35
inc. vat
In stock
SKU
8049113
HSK to arbor adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
HSK to arbor adaptor
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 75.013mm |
| DCON - Connection Diameter | 27mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 50mm |
| BD - Body Diameter | 100mm |
| LB - Body Length | 50mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 80Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 125001/min |
| WT - Weight Of Item | 2.513kg |
| OAL - Overall Length | 118mm |
| OHX - Maximum Overhang | 50mm |
| ORDCODE | HA10-AR27-B063-050 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_HSK01_C1000_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_FDA1AB1_G2700_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 4 |
| DCPS - Data Chip Provision Size | 2 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-09-23 13:20:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | A |
| STDNO - Standard Number | DIN69893-1 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | True |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant R245-250Q60-18H CoroMill™ 245 face milling cutterR 34 103,25 inc. vat
Write Your Own Review